O nas

Od 2001 roku realizujemy opiekę doświadczonego zespołu pielęgniarskiego wspartego przez lekarzy specjalistów nad pacjentem.

Specjalizujemy się w kompleksowej opiece długoterminowej. Wiodącą ideą jest jednoczesna oferta różnorodnych profesjonalnych świadczeń zdrowotnych realizowanych przez zespół pielęgniarski, który przygotowuje osobę chorą do życia w swoim środowisku i umożliwia podtrzymanie podstawowych aktywności życiowych, aktywności społecznej, a także zawodowej.

Cele nasze osiągamy poprzez:

 • stałą edukację personelu (kursy, szkolenia, konferencje, publikacje),
 • oferowanie ciągłej, kompleksowej opieki długoterminowej pacjentom w fazie choroby,
 • ciągły rozwój zakresu usług,
 • obniżanie kosztów leczenia poprzez szukanie i wprowadzanie nowych, tańszych rozwiązań.

Naszą misją jest pomoc w przywróceniu lepszej jakości życia człowiekowi choremu i niepełnosprawnemu oraz wzmacnianie wydolności opieki rodziny.

Centrum Usług Pielęgniarskich

Centrum Usług Pielęgniarskich MedAmi jest jedną z lepiej wyposażonych i prężnie działających firm oferujących pomoc pielęgniarek i lekarzy Pacjentom z Gdańska, Sopotu oraz Gdyni.

Centrum Usług Pielęgniarskich świadczy następujące usługi na terenie Gdyni, Gdańska i Sopotu:

 • usługi pielęgniarskie z zakresu OPIEKI DŁUGOTERMINOWEJ
 • pełen zakres najwyższej jakości USŁUG PIELĘGNIARSKICH świadczonych w gabinecie zabiegowym oraz w domu Pacjenta, niezależnie od tego, czy będzie to Gdańsk, Gdynia, czy Sopot

Polityka jakości w MedAmi jest realizowana poprzez:

 • doskonale wykwalifikowany personel, o czym świadczy fakt, że każda pielęgniarka ma stosowne wykształcenie i doświadczenie,
 • systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry medycznej (w tym zarówno lekarzy jak i pielęgniarek) oraz zarządzającej,
 • duże doświadczenie na rynku usług medycznych,
 • zaplecze spełniające wszystkie normy ministerialne, sanitarne i medyczne,
 • szybki dostęp do porad na terenie Gdyni, Gdańska, Sopotu oraz w okolicach Trójmiasta,
 • tworzenie miłej atmosfery w celu zminimalizowania sytuacji stresowych dla Pacjentów (przy czym najistotniejszy jest tu kontakt pielęgniarka-Pacjent),
 • ciągły rozwój firmy mający na celu podnoszenie jakości świadczonych usług medycznych oraz dbałość, by zarówno każda pielęgniarka jak i lekarz, stale
  podnosili swoje kwalifikacje,
 • ciągłe doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością.

Usługi pielęgniarskie w Gdyni i Sopocie

Wykonywane przez nas usługi pielęgniarskie zawsze dostosowywane są indywidualnie do wymagań pacjenta. Na co dzień zajmujemy się osobami w różnym wieku. W pierwszej kolejności zawsze rozpoznawane są ich potrzeby oraz schorzenia zdrowotne, z jakimi się borykają. Następnie pielęgniarka informuje najbliższych o tym, na czym polegać ma samoopieka i samopielęgnacja, jeśli chory (lub inne osoby) jest w stanie wykonać część czynności samodzielnie. Określa również zakres godzin i dni, w jakich będzie odwiedzać pacjenta. Wszystkie te kwestie pielęgniarki zawsze dostosowują do ustaleń z rodziną czy osobami, którymi mają się opiekować.

Wizyta pielęgniarki w domu pacjenta na terenie Gdyni czy Sopotu to często dla niego mniejszy stres niż poddawanie się zabiegom medycznym w przychodni czy w szpitalu. Jej celem jest zawsze zapewnienie jak najbardziej komfortowych warunków zdrowienia.

Zabiegi pielęgniarskie

W ramach świadczonych usług pielęgniarskich w Gdyni czy Sopocie każda z pielęgniarek może m.in. pobrać materiał do badań diagnostycznych, wykonać zastrzyki podskórne, domięśniowe lub dożylne, dobrać i zakładać opatrunki na rany pooperacyjne, zająć się odleżynami i innymi trudno gojącymi się ranami. Może też zająć się cewnikowaniem, wymianą zgłębnika, podłączeniem kroplówki, wykonaniem badania EKG. W osobnej zakładce można znaleźć szczegółowy wykaz usług.

W wyposażeniu każdej pielęgniarki znajdują się przyrządy oraz inne akcesoria jednorazowego użytku. Ma przy sobie sprzęt niezbędny do wykonywania określonych zabiegów pielęgniarskich.