Echo Serca Gdańsk, Gdynia - lekarz kardiolog

W MEDAMI zapewniamy konsultacje z zakresu kardiologii, ECHO serca, holter RR i EKG oraz EKG realizowane przez wykwalifikowanych specjalistów z bogatym doświadczeniem. Kiedy warto z nich skorzystać?

Czym zajmuje się lekarz kardiolog?

To lekarz zajmujący się schorzeniami oraz wadami układu sercowo-krążeniowego. Specjalista ten leczy oraz rozpoznaje choroby aorty serca i mniejszych naczyń krwionośnych.

lekarz kardiolog w gdyni - gabinet

Kiedy warto skorzystać z konsultacji kardiologicznej w Gdyni?

Szybkie tempo życia, mniej ruchu, złe odżywianie, stres wpływają na kondycję naszego serca. Jednak zazwyczaj bagatelizujemy powtarzające się bóle w klatce piersiowej czy inne dolegliwości, które mogą świadczyć o rozwoju choroby wieńcowej. Nie warto zwlekać z niepokojącymi objawami do czasu, aż schorzenie się rozwinie.

Konsultacje u lekarza kardiologa w naszym centrum w Gdyni są wskazane między innymi u pacjentów z:

  • wrodzoną lub nabytą wadą serca,
  • przebytą chorobą zapalną serca (np. zapalenie mięśnia sercowego),
  • schorzeniami towarzyszącymi chorobom serca (otyłością, cukrzycą, zaburzeniami funkcji tarczycy),
  • napadowymi zaburzeniami rytmu serca,
  • urządzeniami implantowanymi (stymulatorami serca i kardiowerterami),
  • przedwczesną (poniżej pięćdziesiątego roku życia) nagłą śmiercią sercową w rodzinie.

Odpowiednio wczesne wykonanie badań w naszej poradni może pomóc w wykryciu chorób we wczesnym stadium i pozwoli na wdrożenie niezbędnego leczenia.

lekarz kardiolog

Doktor nauk medycznych Katarzyna Kosmalska, kardiolog oraz specjalista w zakresie chorób wewnętrznych

Pochodzi z Tczewa, studia medyczne ukończyła w 2001 roku, na Uniwersytecie Medycznym Gdańsku. Od 2003 roku pracuje na Oddziale Kardiologicznym w Gdyni. W 2009 roku uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2014 z kardiologii. Do profesjonalnych zainteresowań Pani doktor należy echokardiografia.

W MEDAMI doktor Katarzyna Kosmalska udziela konsultacji kardiologicznych i internistycznych zarówno stacjonarnie, jak i w domach Pacjentów. Staranny wywiad lekarski jest podstawą do prawidłowej diagnozy i skutecznego leczenia. Doktor Katarzyna Kosmalska jest wnikliwym i dokładnym lekarzem z pełnym empatii podejściem do pacjentów.

specjalista kardiolog gdynia

Czym jest echo serca? Kardiolog Gdynia

Echo serca (USG serca) jest to potoczne określenie echokardiografii serca. Na czym polega echo serca? To diagnostyczne badanie obrazowe, które pozwala na ocenę budowy oraz funkcjonowania jam i zastawek serca, przepływu krwi oraz dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków. Wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które odbijając się od badanych struktur dają ich obraz („echo”) na monitorze. Badanie to jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Echo serca może zalecić lekarz w sytuacji, gdy zaobserwuje nieprawidłowości, wymagające dalszej diagnostyki w kierunku chorób kardiologicznych.

Wskazaniem do badania jest m.in.:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • choroba wieńcowa oraz choroba zakrzepowo-zatorowa,
  • wady zastawek,
  • przebyty zawał serca lub udar mózgu,

Badanie powinny wykonać również te osoby, u których wystąpiły niewyjaśnione utraty przytomności, zaburzenia rytmu serca lub wykryto szmery w sercu. Podczas badania echo serca oceniane są między innymi przepływ krwi, proporcje jam serca oraz kurczliwość serca, co pozwala na wstępne wskazanie przyczyny tego rodzaju dolegliwości.

echo serca gdynia

Badanie echo serca Gdańsk - echokardiografia serca

Profesjonalne badanie echokardiograficzne serca, obejmujące wszystkie jamy serca to najskuteczniejszy sposób na ocenę jego kondycji.

Odpowiedź na pytanie o to, ile trwa echo serca, zależy od rodzaju badania, które było wykonywane. W przypadku USG przezprzełykowego jest to ok. 15 minut, natomiast echo serca przezklatkowe może zająć do 30 minut. Najdłużej, bo ok. 40 minut trwa badanie obciążeniowe.

kardiolog - echokardiografia serca

Lekarz kardiolog w Gdyni

Zapraszamy do kontaktu wszystkich pacjentów, którzy mają wskazania do wykonania badania echa serca oraz tych, którym potrzebna jest konsultacja kardiologiczna w zakresie chorób układu krążenia. Gwarantujemy, że echokardiografia serca, którą wykonuje nasza poradnia kardiologiczna w Gdyni, odbędzie się w miłej, spokojnej atmosferze, a interpretacją jej wyników zajmą się wykwalifikowani specjaliści.