Poradnia leczenia ran przewlekłych

Poradnia Leczenia Ran MedAmi w Gdyni jest wyjątkowym miejscem na mapie Trójmiasta, gdzie Pacjent dotknięty problemem rany przewlekłej na nodze czy w innym miejscu znajdzie kompleksową, wielospecjalistyczną pomoc. Czym ona jest? To inaczej ubytek skóry spowodowany procesem chorobowym lub urazem, który nie poddaje się leczeniu i utrzymuje przez okres 6-8 tygodni. Rany przewlekłe są objawem choroby. Aby doszło do skutecznego gojenia powstałego owrzodzenia, potrzebna jest kompleksowa terapia. Taką gwarantuje nasza poradnia.

Dzięki zaangażowaniu w proces leczenia lekarzy specjalistów wielu specjalności (chirurg, kardiolog, internista, diabetolog), wykwalifikowanych pielęgniarek opatrunkowych i licznych specjalistów wspierających nasz personel (podolog, fizjoterapeuta, dietetyk medyczny) LECZYMY najtrudniejsze rany. Interdyscyplinarne, holistyczne podejście do Pacjentów pozwala nam osiągać prawdziwie spektakularne efekty w zakresie leczenia ran przewlekłych.

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu trudno gojących się ran

Problemy zdrowotne, jakie dotykają naszych Pacjentów i ich rodziny nieustannie motywują nas do  podnoszenia kwalifikacji naszego personelu i poszerzania zakresu usług, jakie świadczymy w Medami. Doświadczony Zespół Medami wie jak męczący, długotrwały i kosztowny jest proces ukierunkowany na wyleczenie rany przewlekłej. Trudno gojące się rany są źródłem uporczywego bólu i cierpienia Pacjenta. Często stan rany ulega pogorszeniu w wyniku nieprofesjonalnego, długotrwałego leczenia, a Pacjentom towarzyszy wstyd i obawa przed podjęciem stosownego, profesjonalnego leczenia. Zdarza się również, że problem ran przewlekłych jest bagatelizowany, nawet przez niedoświadczony personel medyczny.

Dlatego  personel naszej Poradni  tworzą ludzie z pasją, dla których leczenie ran przewlekłych jest wyzwaniem stanowiącym cel nadrzędny ich działań, a dobro i zdrowie  Pacjenta jest najważniejsze.

Nasz zespół, w skład którego wchodzi między innymi lekarz internista oraz chirurg, posiada wieloletnie, udokumentowane doświadczenie w leczeniu bardzo trudnych przypadków medycznych. Podstawą świadczonych w Poradni MedAmi usług jest komfort psychiczny i fizyczny Pacjentów, oraz ich szybki powrót do zdrowia.

W jaki sposób odbywa się leczenie ran przewlekłych w Medami?

W profesjonalnie wyposażonym gabinecie zabiegowym lekarze specjaliści – interniści, chirurdzy i diabetolodzy, dokonają kompleksowej oceny stanu rany, podadzą analizie dotychczas stosowaną terapię oraz przeprowadzą szczegółowy wywiad medyczny.

Szybka diagnostyka w leczeniu za pomocą nowoczesnych metod czy badania dopplerowskiego pozwala podjąć już konkretne decyzje w zakresie medycznego działania zazwyczaj już na pierwszej wizycie w naszej poradni w Gdyni.

W zależności od przyczyny powstania rany przewlekłe dzieli się na:

 • owrzodzenie żylne goleni,
 • rany niedokrwienne goleni,
 • zespół stopy cukrzycowej,
 • rany o etiologii żylno-niedokrwiennej,
 • odleżyny,
 • owrzodzenia nowotworowe.

Proces gojenia ran przewlekłych opóźniać mogą takie czynniki, jak np.:

 • niewydolność żylna,
 • cukrzyca lub inne choroby metaboliczne,
 • niewydolność serca,
 • otyłość,
 • niedokrwistość,
 • przewlekły proces zapalny.

Na podstawie zebranych informacji i oceny rany może nastąpić chirurgiczne opracowanie rany, rozpisany zostanie szczegółowy harmonogram leczenia i przedstawione zostaną główne cele zaproponowanej terapii opartej na nowoczesnych metodach leczenia ran – m.in. zastosowanie specjalistycznych opatrunków (dostępnych na refundowane recepty) oraz profesjonalnej kompresjoterapii. Ta ostatnia polega zastosowaniu warstwowego, zewnętrznego ucisku. Osiąga się go za pomocą specjalistycznych bandaży lub gotowych podkolanówek, pończoch czy rajstop uciskowych.

W uzasadnionych przypadkach możliwe będzie zastosowanie podciśnieniowej terapii leczniczej będącej najnowszym rozwiązaniem technologicznym w leczeniu ran przewlekłych.

Do naszej poradni leczenia ran w Gdyni trafiają głównie starsi pacjenci. Są bowiem najbardziej narażeni na ich powstawanie, skutkiem czego należy wdrożyć specjalistyczne leczenie. Profesjonalna opieka ze strony naszych lekarzy pomaga wielu z nich szybko wrócić do zdrowia. Wystarczy tylko diagnoza specjalistów i właściwie dopasowane leczenie.