Poradnia leczenia ran
Gdynia – Gdańsk – Sopot

Owrzodzenia i rany przewlekłe

Rana przewlekła oznacza ubytek skóry spowodowany procesem chorobowym lub urazem, który nie poddaje się leczeniu przez okres ponad 6 – 8 tygodni. W większości przypadków przyczynę tego typu ran udaje się ustalić.

Do ran przewlekłych należą: owrzodzenia podudzi, odleżyny, stopa cukrzycowa, przewlekłe rany pourazowe powstałe m.in. w wyniku cukrzycy, problemów krążeniowych czy urazów.

Podciśnieniowa terapia leczenia ran

Wykorzystując najnowsze zdobycze techniki i nauki MEDAMI oferuje swoim Pacjentom nowoczesną metodę stosowaną w leczeniu ran przewlekłych – terapię podciśnieniowego leczenia ran (NPWT- Negative Pressure Wound Therapy), która przynosi bardzo satysfakcjonujące efekty i pozwala Pacjentom dużo szybkiej szybciej powrócić do zdrowia.

Podciśnieniowe leczenie to jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod gojenia każdej rany, a zwłaszcza ostrej lub przewlekłej.

Opatrunki specjalistyczne

W leczeniu trudno gojących się ran przewlekłych stosujemy różnego rodzaju opatrunki specjalistyczne. Są one kluczowym elementem nowoczesnego leczenia ran. Warunkiem powodzenia terapii z wykorzystaniem opatrunków aktywnych jest właściwe ich dobranie do rodzaju rany.

Proces leczenia ran - wizyty
  1. Konsultacja kwalifikująca do leczenia rany przewlekłej (zespół 2 pielęgniarek)
  2. Wizyta pierwszorazowa (zespół 2 pielęgniarek)
  3. Wizyta pielęgniarska kolejna
  4. Konsultacja lekarska

w poradni leczenia ran przewlekłych w Gdyni