Poradnia leczenia ran
Gdynia – Gdańsk – Sopot

Nasza poradnia leczenia ran przewlekłych w Gdyni powstała po to, by ulżyć pacjentom, którzy zmagają się z tym bolesnym problemem. Jeśli dotyczy on również Ciebie, sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc.
Owrzodzenia i rany przewlekłe

Rana przewlekła oznacza ubytek skóry spowodowany procesem chorobowym lub urazem, który nie poddaje się leczeniu przez okres ponad 6 – 8 tygodni. W większości przypadków przyczynę tego typu ran udaje się ustalić. Wszystkie znacząco wpływają na komfort życia i codzienne funkcjonowanie pacjenta, stąd też bezwzględnie należy się nimi właściwie zająć.

Do ran przewlekłych, którymi zajmujemy się w naszym ośrodku, należą: owrzodzenia podudzi, odleżyny, stopa cukrzycowa, przewlekłe rany pourazowe powstałe m.in. w wyniku cukrzycy, problemów krążeniowych czy urazów.

Podciśnieniowa terapia leczenia ran

Wykorzystując najnowsze zdobycze techniki i nauki MEDAMI oferuje swoim Pacjentom nowoczesną metodę stosowaną w leczeniu ran przewlekłych – terapię podciśnieniowego leczenia ran (NPWT- Negative Pressure Wound Therapy), która przynosi bardzo satysfakcjonujące efekty i pozwala Pacjentom dużo szybkiej szybciej powrócić do zdrowia.

Podciśnieniowe leczenie to jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod gojenia każdej rany, a zwłaszcza ostrej lub przewlekłej.

Opatrunki specjalistyczne

W leczeniu trudno gojących się ran przewlekłych stosujemy różnego rodzaju opatrunki specjalistyczne. Są one kluczowym elementem nowoczesnego leczenia ran. Warunkiem powodzenia terapii z wykorzystaniem opatrunków aktywnych jest właściwe ich dobranie do rodzaju rany.

Proces leczenia ran - kolejne wizyty
  1. Konsultacja kwalifikująca do leczenia odleżyn lub innej rany przewlekłej
  2. Wizyta pierwszorazowa
  3. Wizyta pielęgniarska kolejna
  4. Konsultacja lekarska

Nasz personel krok po kroku wytłumaczy, jak postępować z ranami przewlekłymi, aby przyspieszyć rekonwalescencję. Dzięki temu, że zajmujemy się ich leczeniem od wielu lat, jesteśmy w stanie osiągać bardzo dobre rezultaty terapii.

Opieka w poradni leczenia ran przewlekłych w Gdyni

Każdy pacjent, który zdecyduje się na skorzystanie z pomocy naszej poradni, może liczyć na indywidualne podejście i kompleksową opiekę. Po wstępnym postawieniu diagnozy, sposób leczenia jest dobierany do konkretnego przypadku, zależnie od tego, z jakiego rodzaju raną przewlekłą mamy do czynienia, z uwzględnieniem postępu gojenia.